Okolí hotelu Faust

V okolí našeho hotelu najdete bohaté jak kulturní, tak sportovní vyžití. Dostupná je i městská doprava, obchodní centrum a bankomat, který je umístěn jen 100m od hotelu Faust Děčín.

Město Děčín nabízí k pobavení a relaxaci:

  • tenisové kurty
  • tenisová hala
  • bowling, kuželky
  • jízdy na koni
  • horolezectví
  • aquapark

Pokud k nám dorazíte na kolech, budete mít k dispozici úschovnu jízdních kol zdarma. Můžeme také zprostředkovat půjčení kol či elektrokol.

Nabízíme Vám několik tipů na výlety, kam byste se během svého pobytu v Děčíně mohli podívat. Rozsáhlejší informace a tipy na výlety a sportovní vyžití dostanete u nás na recepci hotelu.

Kultura v Děčíně

Zámek Děčín - ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Na zámku je také možnost pronájmu prostor, mnoha salónků i Růžové zahrady, a to zejména ke svatebním obřadům.

Městské divadlo - nabízí pohostinská profesionální divadelní představení (činohra, opera, opereta, balet) a koncerty vážné hudby (komorní i symfonické).

Kino Sněžník - letní kino, filmy.

Oblastní muzeum v Děčíně - unikátní expozice, stálé expozice, které můžete v muzeu navštívit - vývoj lodní dopravy na Labi, expozice ptactva, Gotická plastika na Děčínsku, Město na Louce.

ZOO Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás je otevřena denně po celý rok. Je zejména rájem pro děti. Nechybí zde velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou. K dispozici je i několik naučných stezek.

Turistika v okolí Děčína - chráněná krajinná oblast Labské pískovce

Národní park České Švýcarsko - prozatím nejmladším národním parkem v České republice. Hlavním předmětem ochrany v parku je unikátní geomorfologie skalního města a na ni vázaná rozmanitost rostlin a živočichů. Nenechte si ujít Růžový vrch s pralesovitými ekosystémy, rozsáhlý komplex neosídlených lesů a skal a četné památky lidové architektury roubených a hrázděných domů s podstávkou, které lemují hranici národního parku.

Tiské stěny - patří k nejstarším turistickým oblastem Labských pískovců. Tiské stěny se dělí na dvě velké části - Velké a Malé stěny, jimiž vedou prohlídkové trasy. Malebné městečko pískovcových skal najdete na okraji Labských pískovců v obci Tisá.

Rozhledna Děčínský Sněžník - ve výšce 723 m.n.m. nad městem Děčínem, na nejvyšší stolové hoře v zemi se nachází rozhledna, nesoucí stejného jména jako samotná stolová hora. Z rozhledny je nádherný výhled na Lužické hory a Českosaské Švýcarsko.

Nejvyšší horou Labských pískovců je Vysoký Sněžník a naopak nejnižším pak údolí Labe v Hřensku (115 m.n.m.). Světoznámá je Pravčická brána, přírodní skalní most klenoucí se ve výšce 16 metrů nad zemí.

O Děčíně

Okresní a statutární město Děčín, ležící na soutoku řek Labe a Ploučnice, má jedno prvenství - je nejníže položeným městem ČR (135 m n. m.). Patří mezi 10 největších měst v České republice - jeho rozloha je 118,04 km² a žije zde okolo 53 tis. obyvatel. Vzhledem ke své poloze je velmi vyhledávaným turistickým cílem a výchozím bodem pro návštěvu Lužických hor, Českosaského Švýcarska, Krušných hor i Českého středohoří.

Výlet, kultura, sport - Hotel Faust
Hotel Faust v Děčíně hodnocení